Loading

Unikalna treść – kluczem do sukcesu pozycjonowania

Bez kategoriiComments are off for this post.

You Are Here:Unikalna treść – kluczem do sukcesu pozycjonowania

Coraz więcej firm kieruje swoją ofertę w szczególności do klientów internetowych. Rynek i zapotrzebowanie jest tak duże, że faktycznie może to być szansą na duży zarobek. Problemem jest jednak ogrom konkurencyjnych firm, które mogą nam podkradać klientów. Jak zatem wyróżnić się na tle innych? Otóż rozwiązaniem tego problemu może być między innymi zbudowanie wysokiej jakościowo strony internetowej, która będzie obfitowała w unikalne i ciekawe treści.

Wpływ content marketingu

W dzisiejszych czasach powodów posiadania unikalnej treści na firmowych stronach internetowych jest co najmniej kilka. Jednym z istotniejszych jest między innymi poprawa jej funkcjonalności, co doceniane jest w oczach użytkowników internetu. Ze względu na unikalną treść oraz prawidłowo przeprowadzoną optymalizację witryna staje się także lepiej widoczna w wynikach wyszukiwania.

Ryzyko duplicate content

Tego sformułowania najczęściej używają specjaliści z branży seo (zob. www.q-seo.pl/kontakt.php). Jest to nic innego jak problem nieunikalnej treści zamieszczonej na kilku stronach www. Jak twierdzą fachowcy taki problem może pojawiać się także wewnątrz naszej własnej witryny. W konsekwencji prowadzi to do problemów z jej widocznością w sieci. Jednocześnie taka strona internetowa może zostać objęta również różnego rodzaju karami algorytmicznymi.

Jednym z najczęściej nakładanych jest algorytm Panda, którego celem jest ukaranie stron o niskiej jakosci i małej użyteczności. Takie obostrzenia powodują, że strona drastycznie spada w wynikach wyszukiwania.

Czy można jakoś bronić się przed tym algorytmem?

W tym celu najlepiej będzie przyjrzeć się treściom zamieszczonym na naszej stronie internetowej. Czym prędzej powinniśmy usunąć zduplikowaną treść i dodatkowo sprawdzić czy nasza witryna nie jest czasem przeoptymalizowana.

Inne algorytmy

Równie często wykorzystywanym algorytmem jest ten kryjący się pod niewinną nazwą – Pingwin. Jego zadaniem jest karania stron, na których pojawiają się nienaturalnie wyglądające linki czy linki pochodzące z mocno spamowanych miejsc.

Jak temu przeciwdziałać

Podstawowym krokiem będzie unikania spamerskich technik w pozyskiwaniu linków oraz usunięciu tych już obecnych na naszych witrynach. Takie kroki podjęte odpowiednio wcześnie powinny przynieść rezultaty.

About the author:

Top