Loading

Prawidłowa pielęgnacja ławek ogrodowych

Bez kategoriiComments are off for this post.

You Are Here:Prawidłowa pielęgnacja ławek ogrodowych

Aranżując ogród nie skupiamy się jedynie na roślinności, ale również na elementach małej architektury, do której wliczymy chociażby ławki ogrodowe. Te, choć pełnią funkcję praktyczną oraz dekoracyjną muszą być odpowiednio pielęgnowane. W jaki sposób? To zależne jest od materiału z jakiego zostają produkowane, dlatego przed zakupem warto skonsultować się ze specjalistą lub z producentem, którym jest chociażby metalico.pl i który podpowie nam w jaki sposób eksploatować ławki ogrodowe, aby zapewnić im wieloletnią żywotność i nienaganną prezencję.

Jak pielęgnować ławki ogrodowe w zależności od materiałów z jakich są produkowane?

Choć zaleca się, aby przed każdym zakupem zasięgnąć eksperckiej porady postanowiliśmy nieco uogólnić tę kwestię.

  • Dobrej jakości ławki ogrodowe nie należą do najtańszych721126091(13)
    Dobrej jakości ławki ogrodowe.

    Ławki produkowane z drewna – należy regularnie oczyszczać oraz impregnować specjalnymi kosmetykami zabezpieczającymi przed atakami insektów oraz wypaczaniem;

  • Ławki produkowane z metalu oraz żeliwa – cechują się niezwykłą trwałością, ale aby żeliwne ławki do ogrodu mogły pełnić również funkcję dekoracyjną należy regularnie zabezpieczać je specjalnymi preparatami antykorozyjnymi;

  • Ławki do ogrodów z tworzyw sztucznych oraz ratanu powinny być zabezpieczane przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, dlatego zaleca się, aby w okresie zimowym i jesiennym nie pozostawiać ich na dworze.

 

Dobrej jakości ławki ogrodowe nie należą do najtańszych, ale dziś inwestuje się przede wszystkim w jakość, która powinna odgrywać dla nas najistotniejszą rolę.

About the author:

Top