Loading

Co zrobić by sklep internetowy miał wysokie pozycje w wyszukiwarce

Bez kategoriiComments are off for this post.

You Are Here:Co zrobić by sklep internetowy miał wysokie pozycje w wyszukiwarce

Wysoka pozycja sklepu internetowego w wynikach wyszukiwania to jedna z kluczowych dróg wiodących do jego sukcesu. Internauci poszukując interesujących ich produktów przede wszystkim na pierwszej karcie wyników wyszukiwania, choć należy pamiętać, że w przypadku niektórych branż, takich jak pokoje hotelowe czy samochody, przeglądają oni z równym zainteresowaniem również drugą na nawet trzecią odsłonę wyników wyszukiwania.

Aby sklep internetowy był na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania należy zadbać o jego odpowiednią budowę, przejrzysty kod strony oraz zawartość tekstową, gdzie każdy produkt powinien posiadać własny opis, przynajmniej na 500 znaków. Nie warto kopiować opisów ze stron producenta, wówczas mogą one zostać potraktowane jako powielone treści i strona nigdy nie trafi do pierwszej dziesiątki wyników wyszukiwania.

Warto również zlecić pozycjonowanie profesjonalnej firmie, która posiada doświadczenie w pozycjonowaniu sklepów internetowych, taką firmę można znaleźć na stronie – www.mkgroup.pl.

Poszukując firmy, która będzie pozycjonować sklep powinniśmy zapytać przede wszystkim o formę rozliczenia, czy będziemy płacić stały abonament, czy może jedynie za wyniki gdy strona znajdzie się w pierwszej lub drugiej odsłonie wyników wyszukiwania.

Ważny jest również dobór słów kluczowych, na które sklep ma osiągnąć TOP 10 w wynikach wyszukiwania, warto przygotować wyrażenia dotyczące produktów, strategicznie istotnych ze sprzedażowego punktu widzenia.

Z pewnością firma zajmująca się pozycjonowaniem wskaże również propozycję fraz, które mogą mieć znaczącą ilość wyszukań w ciągu miesiąca. Jeśli w trakcie trwania umowy sklep internetowy zechce dodać kolejne frazy do wcześniej ustalonej listy, z pewnością również z dodaniem nowych słów – kluczy, nie będzie problemu.

Warto podjąć wszystkie tego rodzaju działania, aby mieć pewność, że sklep online znajdzie się na wysokich miejscach w wynikach wyszukiwania, bowiem może to przełożyć się na wielkość sprzedaży, a więc zarobek firmy.

About the author:

Top