Loading

Chcesz, aby Twoje wypieki pokochano? Nie zapomnij o reklamie

Bez kategoriiComments are off for this post.

You Are Here:Chcesz, aby Twoje wypieki pokochano? Nie zapomnij o reklamie

 

Pyszne, domowe wypieki uwielbiane są przez wszystkich. Prawdopodobnie nie ma w Polsce osoby, która przynajmniej raz na jakiś czas nie pozwoliłaby sobie na słodkie szaleństwo. Niestety, znalezienie cukierni z prawdziwie domowymi, świeżymi i pachnącymi słodkościami nie jest proste. Dzisiejszym rynkiem rządzi ekonomia a jej naturalnym następstwem jest oszczędność – na półproduktach, na pracownikach, na technologii. Wszystko to odbija się niestety na efekcie finalnym, który powinien być przecież na najwyższym poziomie.

Czy to szansa dla nowych, pełnych pomysłów przedsiębiorców? 

Eksperci uważają, że tak i apelują o to, aby nie bać się inwestować w nasz rodzimy rynek. Nasi rodacy są narodem coraz bardziej świadomym i doskonale zdają sobie sprawę z tego, że za smaczne i zdrowe produkty niestety trzeba zapłacić. Są na to przygotowani i z powodu wyższych cen na pewno nie zrażą się do nowo powstałego biznesu.

Smak i jakość to jednak nie wszystko

Powyższa propozycja mogłaby się stać złotym pomysłem na pewny biznes, ale taki niestety nie istnieje. Jak wszędzie, tak również tutaj muszą pojawić się pewne trudności, o których dziś chcemy uświadomić młodych, początkujących cukierników, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tym pełnym ryzyka biznesie.

 

Najważniejsza jest ocena konkurencyjności rynku, ponieważ to od niej zależy pozycja cukierni. Aby dokonać dokładnego i precyzyjnego badania należy wciąć pod uwagę między innymi:

  • –  ceny branżowych rywali

  • –  lokalizację

  • – pozycję na rynku

  • – doświadczenie i stabilność marki

  • – opinie panujące wśród klientów

  • – korzystanie z produktów regionalnych

  • – i wiele, wiele innych

Wiedząc już jak funkcjonują pokrewne firmy można zastanowić się nad właściwą strategią reklamową, która pozwoli się wyróżnić. Oto kilka ciekawych pomysłów:

 

Inwestycja w dobrej jakości opakowania – zajmują się tym profesjonalne przedsiębiorstwa, których przykładową ofertę można znaleźć między innymi na tej stronie internetowej – worki z nadrukiem. Ważne jest przy tym to, aby opakowania na wypieki odpowiadały obranym standardom firmy. Jeśli serwuje się dobrej jakości, domowe produkty to opakowania nie mogą od nich odstawać. Ponadto powinny one spełniać oczekiwania klientów, którzy świadomi wszystkich aspektów zdrowotnych za wszelką cenę chcą eliminować z codziennego użytku tworzywa sztuczne. Ponadto trzeba również zwrócić uwagę na to, że opakowania podlegają przepisom prawnym, które traktują o bezpieczeństwie ich użytkowania przy bezpośrednim kontakcie z żywnością

Obecność w sieci internetowej – własna strona, blog cukierniczy lub po prostu firmowa strona na portalu społecznościowym to prawdziwa potęga dzisiejszego biznesu

Rabaty cenowe, dni darmowych wypieków, akcje promocyjne – czyli obszerny zestaw licznych zagadnień pozwalających na dotarcie do nowej grupy odbiorców.

 

Wypieki słodyczy mogą stać się prawdziwą pasją, ponieważ w tej branży nie istnieją tak naprawdę żadne ograniczenia jeżeli chodzi o kreatywność. Pączki, ciastka, ciasta, torty – popyt na domowe słodkości jest ogromny. Trzeba tylko wiedzieć jak docenić potencjał rynku. Nie każdy nadaje się do prowadzenia tego biznesu. Bez cierpliwości i chęci ciągłego rozwoju trudno będzie osiągnąć jakikolwiek sukces. Nie można przy tym zapominać również o tym, że branża spożywcza owładnięta jest obecnością prawdziwych gigantów, którzy z premedytacją eliminują ze swojego branżowego otoczenia przedsiębiorców nie potrafiących poradzić sobie z rosnącą presją ze strony rywali oraz swoich klientów.

 

About the author:

Top