Loading

Algorytm Mobile First

Bez kategoriiComments are off for this post.

You Are Here:Algorytm Mobile First

-Nie stanowi to żadnego odkrycia, że Google dąży do tego, aby wyniki wyszukiwania podawane użytkownikom były jak najbliższej ich oczekiwaniom i jak najbardziej rzetelne. W związku z tym Google co jakiś czas wypuszcza nowe algorytmy, których zadaniem jest wyszukiwanie i karanie stron, które dopuszczają się nieetycznych zachowań, tylko po to by znaleźć się wyżej w wynikach wyszukiwania. Dlatego też Google kara np. ukrywanie tekstu na stronie, tak że nie jest on widoczny dla użytkowników, ale dla robotów wyszukiwarki już tak, czy ukarana może być również strona, która skopiowała zawartość innej strony www.

-Nie wszystkie algorytmy mają za zadanie karać, są również algorytmy, których głównym celem jest polepszenie jakości usług. Przykładem takiego algorytmu jest testowany właśnie przez Google algorytm Mobile First. Jak pokazują badania coraz więcej użytkowników internetu korzysta z jego zasobów poprzez urządzenia mobilne, obecnie ponad połowa internautów w ten sposób korzysta z internetu. Problem w tym, że nadal nie wszystkie strony posiadają wersje mobilne, przez co korzystanie z nich na smartfonach może być utrudnione.

-Google postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników urządzeń mobilnych i stworzyć indeks stron przeznaczonych dla tabletów i smartfonów. Innymi słowy w wynikach wyszukiwania na urządzeniach mobilnych pojawiały się najpierw strony posiadające wersję mobilną. Obecnie największa na świecie wyszukiwarka postanowiła iść krok dalej i stworzyć Mobile First Index w ramach, którego szczególnie premiowane będą strony posiadające wersję mobilną, oznacza to, że już niebawem strony niedostosowane do urządzeń mobilnych mogą stracić swoje wysokie pozycje, aby temu zapobiec warto skontaktować się z firmą taką jak www.mkgroup.pl, która pomoże określić czy dana strona jest responsywna oraz pozwoli zabezpieczyć pozycje w wynikach wyszukiwania, tak by po zmianach jakie zapowiada Google, a które mogą wejść w życie już w nadchodzącym roku strona pozostała na wysokich miejscach TOP10.

Wysoka pozycja w wyszukiwarce jest rzeczą niebywale istotną zwłaszcza z punktu widzenia sklepów internetowych oraz firm, które trzon swej działalności opierają właśnie na sprzedaży za pośrednictwem strony internetowej. Nie należy więc ignorować zapowiedzi Google, ale starać dostosować swoją stronę do nowych wytycznych, zapewniając sobie tym samym stabilną lokatę w rankingu jakim są wyniki wyszukiwania. Pomoc w odpowiednim dostosowaniu strony może webmaster oraz sprawdzony pozycjoner.

About the author:

Top